Zateplování domů

Úspora na vytápění domů je cílem mnohých majitelů nemovitostí. Není se čemu divit, jelikož mnohé faktury za plyn nebo za elektřinu či jiné druhy topení mohou být doslova astronomické. Řešení může spočívat v několika rozličných krocích. Mnozí lidé všechno nejprve promyslí a později vyhodnotí. Ideální je ale začít zateplením domu. Právě to může přispět k optimalizaci celkových nákladů na vytápění domácnosti, které mohou být v případě spolehlivého zateplení mnohem nižší. Jak tedy n samotné zateplení domů?

V první řadě bychom si měli uvědomit, jakým způsobem chceme vlastně zateplovat. Možnosti máme dvě. Zateplit lze přírodní minerální vatou či polystyrénem. První varianta je pracnější a mnohdy i docela nákladnější z hlediska vynaložených finančních prostředků. Jestliže zvolíme polystyrén, měli bychom se podívat, jakou potřebujeme tloušťku. Ta se odvíjí hlavně od toho, jak silné máme stavební materiály, z nichž dům vznikl. Celková síla by se měla pohybovat kolem 50 centimetrů. Nic bychom neměli přehánět, aby dům mohl dýchat a abychom jej dokonale neudusili.

Jestliže se tak stane, nastává vhodná chvíle působení nepříjemných plísní. Ty mohou majitele nemovitosti značně potrápit. Zbavení se plísní je zdlouhavým a složitým procesem. Mnohé domy mohou vypadat perfektně. Nalepení polystyrénu je nenáročné a zvládne jej každý. Musíme být ale přesní, abychom nemuseli později tolik brousit. Když již máme i vybroušeno, nezbude než nanést takzvanou perlinku a na ni omítku. Výběr omítky je ryze na majiteli daného domu a lze volit odstín podle svých vlastních představ. Nabídka internetových i klasických obchodů je dost velká, takže si může vybrat kdokoli. Zakoupit se dají i cenově velmi výhodné jakostní barvy a omítkové směsi.

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *