Zahradní altán a jeho výběr

Zahradní altán a jeho výběr

Pokud máte zahradu, a to u svého domu či v zahrádkářské kolonii, rozhodně dbáte na to, aby byla spojena s dostatečným zázemním pro vás, i pro vaše hosty. To pomůže dotvořit zahradní altán. Podívejte se spolu s námi na to, jak vybrat takový altán, který vás rozhodně nezklame.

Základem je správná velikost

To první, na co je třeba se zaměřit, to jsou rozhodně velikosti jednotlivých možností. Dnes platí, že na trhu existují jak ty nejmenší, od rozměrů 3×3 metry, tak ty největší, které dosahují velikosti i třeba i 6×12 metrů. Samozřejmě je i mnoho rozměrů mezi tím, jako třeba altány o velikostech 3×6 metrů, nebo 3×9 metrů. Primárně bychom se při tomto konkrétním výběru měli zaměřit na:

  • Velikost vaší zahrady
  • Konkrétní účely použití
  • Případný počet hostů na party

Většími rozměry nic nezkazíte

Pamatujte na to, že je vždy lepší využít raději velikost větší, než menší. Rozdíl v cenách už není zase až takový, jak si mnozí myslí. Navíc budete mít jistotu, že se pod váš párty stan vejde za všech okolností jak veškerá společnost, tak i stoly, židle, jídlo a mnoho dalších věcí.

Jakou konstrukci mohou zahradní altány mít?

Ve velikosti tedy máme jasno, což znamená, že se můžeme vydat dalším směrem, který souvisí s tím, že se zaměříme na samotnou konstrukci. Dnes jsou hitem zahradní altány s kovovou konstrukcí, která nabídne pevnost, odolnost a dlouhou životnost. Zapomínat bychom ale neměli na to, že zahradní altány dnes mohou být spojeny s dvěma konstrukčními řešeními.

altan

To první je klasické, kdy jednoduše spojíme konkrétní díly a vytvoříme tak základ, na který umístíme plachtu. Druhá varianta, kterou může kovový zahradní altán nabídnout, je varianta takzvaného nůžkového provedení. O co se jedná? O možnost jednoduché montáže, kdy konstrukci pouze roztáhneme, a je připravena k umístění plachty. I když se jedná cenově o řešení dražší, zahradní altány se slevou mohou být jistotou, že se do našeho rozpočtu vejdeme.

Jakou plachtu zahradní altán využije?

V oblasti plachty, která je nezbytností, si položíme hned dvě zásadní otázky. V první řadě takovou, která se týká toho, jak budou naše zahradní stany a altány vypadat z hlediska designu. Říci totiž musíme primárně to, že se při výběru můžeme rozhodnout třeba podle konkrétní barvy. Ty mohou být jak neutrální, jako je zelené, tak i odvážné červené, stejně jako klasické bílé nebo modré. Záleží tedy čistě jenom na nás, jakou plachtou základní kovový altán pokryjeme.

Druhou otázkou v oblasti plachet je to, z jakého bude vyrobena materiálu. Zde aktuálně dominuje hlavně polyester, který je k dispozici v různých gramážích. Díky své impregnaci dokáže snadno ochránit třeba proti dešti, ať už ve formě bouřky, nebo krátkodobé přeháňce. Navíc jde o materiál vzdušný, což zajistí, že se uvnitř altánu nebudeme cítit jako ve skleníku. Jsou ale i možnosti, kdy je plachta na skládací altán vyrobena z klasického PVC. To nabídne vyšší odolnost vůči vodě, ale na druhou stranu minimální prodyšnost.

Myslete také na příslušenství

Naše poradenství se chýlí téměř ke konci, jelikož aktuálně máte načerpáno velké množství informací, které vám pomohou v tom, jaký zahradní altán kovový vybrat. Nezapomínejme ale ještě na oblast příslušenství, které je také důležité. Sem patří třeba:

  • Přenosné tašky
  • Boční stěny
  • Osvětlení
  • Moskytiéry

Současná nabídka na trhu je spoje a jak s možností koupit ho v rámci celého balení, tak jsou zde i možnosti koupit ho zvlášť. Záleží tedy jenom na naší volbě, zda ho u řešení, kterým jsou nepromokavé zahradní stany altány, vůbec využijeme, nebo bude zbytečné. Boční stěny a přenosné tašky by však měly být naprostým základem.