Vytvořte si lankový magnetický držák na fotky a pohlednice

Vytvořte si lankový magnetický držák na fotky a pohlednice

Jak doma i v obchodě vystavit pohlednice, ukázky přání, fotografie a různé kartičky? Přicvakněte je pomocí magnetů k drátěnému ocelovému lanku. Je to jednoduché a výsledek vypadá dobře. Vyzkoušejte postup v článku.

Pokud prodáváte pohlednice, leporela nebo potřebujete prezentovat fotografie, přání či jiné kartičky, jejich prezentaci vám usnadní neodymové magnety a drátěné ocelové lanko.

Co se vám na výrobu magnetického držáku hodí

V železářství nebo hobby marketu kupte pozinkované drátěné ocelové lanko bez bužírky. Stačí i slabší o průměru 3 mm, ale silnější bude stabilnější. Délku zvolte podle toho, jak velký chcete magnetický držák mít. Nekupujte nerezové lanko, na něm by magnety nedržely.

K lanku si pořiďte lanové svorky odpovídají velikosti.

Na přicvaknutí tiskovin, fotek a pohlednic poslouží silné neodymové magnety. Hodí se vám tyčový neodymový magnet T-05-10-N – ten na lanku udrží 10 listů papíru A4. Vhodný je také neodymový magnet – kostka KS-05-N, který udrží 5 archů na sobě.

Použít se rovněž dají barevné magnetické figurky.

Ocelové drátěné lanko můžete na něco zavěsit a dole jen zatížit, anebo napevno přimontovat třeba k dřevěným lištám. Jedna lišta bude lanko držet nahoře, druhá dole. Délku lišt zvolte podle rozměru plochy či stěny, kam je chcete připevnit.

 

V případě upevňování lanka k lištám přije vhod ještě pár hmoždinek a šroubů + vrtačka, kladívko a šroubovák.

Jak si vytvořit magnetický držák pohlednic, fotografií a tiskovin

1) Na horní i spodní liště tužkou označte místa otvorů k provléknutí lanka, například s odstupy po 10 cm. Vyvrtejte otvory.

2) Chcete-li, dřevěné lišty natřete nebo nalakujte.

3) Upevněte horní i spodní dřevěnou lištu na stěnu, aby byly otvory v nich nad sebou.

4) Provlékněte skrze otvory lanko, napněte.

5) Konce lanka upevněte pomocí lanových svorek.

6) Teď už jen zbývá pomocí neodymových magnetů k lanku nacvaknout fotky, pohlednice, leporela, přání nebo jiné tiskoviny, které chcete vystavit.

Neodymové magnety využijete také v kanceláři, květince, prodejně bytového textilu, papírnictví a v dalších oborech.

Ať vám magnety slouží!

Další magnetické tipy sledujte na blogu Unimagnet.cz.