Výběr střešní krytiny

Krásné nové bydlení je pro mnoho lidí snem, na který nemohou zapomenout. Většinou se rozhodnou jej také prakticky ihned realizovat. Velmi důležitou součástí kterékoli domu je logicky střecha. Vybrat si tu pravou střešní krytinu není vůbec jednoduché a v mnohých případech si lid absolutně neví rady, kterou ze střešních krytin si vybrat a jaká je vlastně nejvýhodnější. Je vcelku jasné, že většina výrobců si bude chválit to svoje a zákazník díky tomu bud nadmíru zmatený neschopný jakéhokoli výběru.

Jestliže se tedy podíváme na střešní krytinu z hlediska materiálového, pak můžeme začít třeba betonovou taškou. Ta je v dnešní sobě součástí asi nejvíce rodinných domků. Jde o hmotnostně nejtěžší krytinu, která je ale schopna vydržet i několik desítek let. Mnozí výrobci na ni dokonce dávají záruku i 50 let, což je již dlouhá doba. Pozor bychom si měli dát na povrchovou úpravu betonové tašky, jíž by měla disponovat. Jde o takzvaný protektor, tedy vrstvu na samotné tašce tvořenou některou z látek odolných extrémnímu slunci a vodě. Taška hned tak nevybledne.

Zajímavě vypadají i standardní pálené tašky opatřené glazurou. Ty vydrží na střeše v původním stavu také dlouhou dobu a jejich životnost je podobná jako u betonových tašek. Pálené tašky jsou náchylnější k prasknutí. Hmotnostně jsou na tom ale oproti betonovým mnohem lépe. Z dalších krytin střechy bychom neměli zapomenout na plech. Plechové střechy jsou dnes moderní především díky tomu, že plech jako takový je ze všech střešních krytin nejlehčí, takže nepotřebujeme drahých těžkých trámů a složité střešní konstrukce. Někteří lidé volí i nějaké alternativní možnosti střešních krytin, mezi něž se řadí kanadský šindel a některé jiné krytiny disponující též celou řadou zajímavých vlastností.

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *