Realizace střechy

Postavit si vlastní dům je bezesporu báječné, nicméně souvisí s tím celá řada starostí, které mohou člověku znepříjemnit celý průběh stavby. Základem kterékoli domu je pochopitelně skvělá a bytelná střecha. Pokud majiteli prší na hlavu, je něco špatně, a proto bychom měli klást důraz na to, aby střecha byla provedena co možná nejlépe. Logicky je nezbytné dbát na ekonomickou stránku věci, nicméně ta nesmí být tím hlavním hnacím motorem.

Podcenit kvalitu střechy jen díky možné úspoře se rozhodně nikomu nemůže vyplatit. Základem každé střechy je pevná a bytelná konstrukce. U mnohých střech bychom měli volit především silné trámy, které jsou schopny unést tíhu nejen tašek, ale i množství sněhu, které se v zimě může na střechách držet. Když chceme nakoupit na střechu betonové tašky anebo tašky páleného charakteru, musíme jednoznačně zvolit pevné silné trámy, které všechno bezpečně unesou. Naopak plechové střeše či některých lehkých střešním krytinám stačí i tenčí trámy.

Celou střešní konstrukci by měl realizovat profesionál, který přesně ví, kam který trám patří a na základě projektové dokumentace musí perfektně zvládnout všechny náležitosti, které s realizací střechy jakkoli souvisejí. Po vykonání všech tesařských prací nastupují pokrývači, jež kladou na střech majitelem domu zvolenou střešní krytinu. Volba této krytinu musí být také ideální a poradit si mohou majitelé nechat klidně u autorizovaných prodejců střešních krytin. V neposlední řadě bychom neměli zapomínat ani na okapový systém, který se vyznačuje kompletním osazením všech okapů. Ty si mohou také zájemci vybírat v mnoha rozličných provedeních. Využito může být mnoho materiálů, které jistě z hlediska své kvality mohou stát zato. Podcenit bychom ale jejich výběr neměli.

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *