Nemáte pojištěné bydlení? Děláte obrovskou chybu!

Nemáte pojištěné bydlení? Děláte obrovskou chybu!

Jste vlastníkem nemovitosti a snažíte se, aby vaše bydlení vypadalo co možná nejlépe? Kromě zvelebování byste měli myslet na rizika. Jsou obrovská a překvapit vás mohou kdykoliv. Škody na vašem majetku mohou způsobit živelní pohromy, neopatrný soused a třeba i zloději nebo vandalové. Právě pojištění je jedinou ochranou a jistotou, že za zničení či poničení vašeho majetku dostanete náležitou finanční kompenzaci.

Pro všechny typy nemovitostí!

Každý majitel bytu, rodinného domu i rekreačního objektu by si měl sjednat pojištění nemovitosti. Funguje jako ochrana v případě, kdy dojde k poničení nemovitosti, drobných staveb, které se nachází na pozemku (např. studna, žumpa aj.), na stavebních součástech i stavebním materiálu a pojistka se vztahuje také na vybavení zahrady, jako je bazén, plot či rostlinné kultury.

Pojistěte si i movité věci!

Platit si můžete také pojištění domácnosti, které se vztahuje pouze na movité věci. Tento typ pojistky ale nejde sjednat pro rekreační objekty. Podmínkou je, že domácnost musí být obývána minimálně 270 dní v roce. Více se o pojištění domácnosti dozvíte zde.

Třetím typem pojištění bydlení je majetkové pojištění, které je výhodné z toho důvodu, že je kombinací předchozích dvou pojistek. Majetkové pojištění se tedy vztahuje na škody, které vzniknou na věcech movitých i nemovitých. Jediný jeho problém je, že rozsah pojistky může být omezenější, než když budete mít pojištění nemovitosti a domácnosti sjednáno zvlášť. Než se pro tento typ pojištění rozhodnete, důkladně si pročtěte VPP pro pojištění majetku.

Výhodnější ceny jsou online!

Všechny 3 typy pojištění sjednáte pohodlně online. Stačí znát velikost obytné plochy vaší domácnosti a zvolit adekvátní pojistnou částku. Nevíte si s určením ceny rady? Podívejte se na podobné nemovitosti ve stejné lokalitě a jejich ceny. Spočítejte také cenu vybavení a tím dostanete minimální částku, na kterou si bydlení pojistit.