Luxus a noblesa jedinečných svítidel Tom Dixon

Luxus a noblesa jedinečných svítidel Tom Dixon

Moderní interiéry plné originálního designového nábytku si žádají také jedinečné osvětlení, které dá vyniknout každému detailu, ale zároveň nebude příliš poutat pozornost a bude s ostatním zařízením tvořit harmonický, kompaktní celek. Takové je osvětlení Tom Dixon, které by nemělo uniknout ani vaší pozornosti!

Britský designér Tom Dixon je znám svým jedinečným stylem, který se dalece vymyká běžnému průměru. Přesvědčte se na vlastní oči o tom, že i svítidlo klasických tvarů může okouzlit svým luxusním vzhledem, díky němuž každý interiér povýší na vyšší úroveň a perfektně završí vaše snažení o dokonale zařízený domov či reprezentační prostor.

Důraz na kvalitu a eleganci

Tom Dixon je milovníkem klasického designu, ke kterému se hrdě hlásí. To však neznamená, že by se jednalo o stokrát omílaná svítidla. I typické osvětlení vypadá rázem zcela jinak, pokud se mu dostane kvalitního zpracování.

Portfolio ateliéru Tom Dixon zahrnuje spíše jednobarevná svítidla, která díky kvalitním materiálům působí nesmírně luxusně, což ještě více umocňuje všudypřítomný lesk. Takto vzniká ještě působivější hra světel, která je navíc patrná i ve dne. Nepřehlédnutelné jsou zejména lampy, které sice mají tradiční tvary, ovšem jsou ozvláštněné nápaditými detaily.

Ovšem tím pole působnosti britského designéra nekončí, neboť nezapomíná ani na žárovky, které jsou rovněž propracované do posledního detailu. Zkrátka kvalita nade vše!

Britský designér par excellence

Designérské studio Tom Dixon vytváří jen ta nejsofistikovanější řešení pro osvětlení soukromých interiérů i komerčních prostor, zejména barů, restaurací apod. Díky nezaměnitelnému rukopisu se těší velké oblibě mezi vyznavači originálního designu, protože ve svých projektech nenásilným způsobem spojuje tradici s moderními trendy.

Tom Dixon dokonce získal Řád britského impéria za přínos ostrovnímu designu. To zní možná trochu nadneseně, ale jakmile spatříte luxusní svítidla, okamžitě pochopíte. Proto není divu, že Tom Dixon má mnoho obdivovatelů mezi známými osobnostmi.

Mezi hvězdné zákazníky Toma Dixona patří ikona britské gastronomie, šéfkuchař Jamie Oliver, který si potrpí na prvotřídní kvalitu v gastronomii, dbá na to, aby se jeho pečlivě připravovaným pokrmům dostalo působivé prezentace v příjemném, oslnivém prostředí. Proto interiér jeho restaurace Barbecoa nemohl navrhnout nikdo jiný než právě Tom Dixon.

 

Jestliže je vám britský design blízký, potom vás jistě zaujme i nábytek, který vznikl pod taktovkou Toma Dixona. A vše dokonale završí originální doplňky, díky nimž se rázem ve vzpomínkách přenesete tam, kde vás poprvé okouzlil jedinečný ostrovní design. Tím spíše, pokud se držíte hesla, že v jednoduchosti je krása!