Krb či krbová kamna

Nákup krbových kamen anebo krbu je jistě chvályhodnou záležitostí, protože teplo, které vydá právě krb či krbová kamna je zcela nesrovnatelné s teplem jdoucím z klasických konvektorů ústředního vytápění. Jestliže chcete váš domek ještě navíc zútulnit, pak máte díky tomuto topení na tuhá paliva jedinečnou šanci. Jestliže se tedy budeme věnovat rozdílům mezi krbem a krbovými kamny, tak můžeme začít třeba celkovou cenou za krbová kamna či za krby. Ta se liší především v tom, že u krbů platíme stavební práce, které jsou velmi drahé.

Krbová kamna jsou nainstalována svépomocí či přímo autorizovanou společností, která všechno provede v rámci celkové ceny krbových kamen. Jistě se nedá říct, že by jedno či druhé bylo výrazně levnější anebo dražší, jelikož existuje tolik aspektů, které mohou všechno úplně zkreslovat. Jedinou jistotou je ale fakt, že malá krbová kamna jsou jistě lacinější, než je tomu u jakýchkoli krbů. Koupit ale můžeme klidně i některá značková dvouplášťová kamna, která se cenově krbům přiblíží a mohou je klidně i převyšovat. Důležitá je při výběru krbové vložky či kamen i výhřevnost. Potřebujete-li vyhřát obrovské prostory, musíte si koupit krb nebo kamna, která mají vysoký výkon a zvládnou pojmout velké množství tuhých paliv.

Potřebujete-li kompletní vytápění tuhými palivy, není od věci zvolit opravdu velký kotel, který umí vyhřát bez potíží i větší haly. Myslet byste přitom měli i na rozvody tepla, protože teplo samotné se do zadních místností dostane jen značně složitě. Vytápění velkých místností a řešení výhřevu horké vody zvládnou možná mnohem lépe krbová kamna, která jsou umístěna v některé z místností. Volit lze ale i klasická kamna umístěná v technické místnosti. Ta jsou schopna svým teplem zásobit kompletně celý dům.

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *