Finská sauna pro naši relaxaci

Finská sauna pro naši relaxaci

Jaký druh relaxace dnes Češi preferují? Co je podle nich nejlepší oddych nebo odpočinek? Mnozí řeknou spánek nebo válení se u moře, ale není to top. Na první místo patří finská sauna. Tady můžeme odpočívat, můžeme udělat něco pro sebe a své zdraví, je to také forma relaxace a životního stylu.

Finská sauna z pohledu seveřanů

Samozřejmě, že finská sauna má své místo také ve Finsku. Zde je sauna skoro v každém domě a lidé ji tady považují za tradici. Lidé si sem ale také chodí nejen odpočívat, ale je to dokonce i místo společnského setkávání lidí. Debata je rozšířena na jakékoliv téma, dokonce se zde uzavírají i obchody, ale jedno je zakázáno. Hněv a zloba musí zůstat za dveřmi.

Pozitivní účinky na náš organismus

Finská sauna všeobecně zvyšuje průtok krve a tím zlepšuje činnost srdce. Pokud navštěvujeme saunu pravidelně, posilujeme tak obranyschopnost našeho těla i imunitu. Díky intenzivnímu pocení tělo vypalvuje škodlivé látky, dále se stimuluje metabolismus, což znamená, že způsobuje pozitivní procesy v našem těle. Nesmíme zapomenout i na naši duši, prokrvení mozku a mysl, která je lépe koncentrována. Pravidelný pobyt v sauně také jistě uvítají zejména ženy, protože můžeme mít vyhlazenou pleť, je zřejmý také úbytek na váze. Finská sauna je vyhledávána stále častěji a lidé tak chtějí změnit svůj styl života a chtějí utužovat své zdraví.

Finská sauna  na míru

Jestliže toužíme po vlastní sauně, můžeme si na takovou práci objednat profesionální firmu, která má v popisu práce právě realizaci sauny. Taková sauna na míru nám může dokonale vyplnit nevyužitý prostor třeba v suterénu domu. Saunu ale můžeme realizovat také třeba na půdě nebo v komoře či v jiném prostoru v domě. Budeme tak mít dokonalý a doslova originální odpočinkový modul sauny, kde lze využít moderních materiálů i vytápění.

Saunový modul

Hotový prefabrikovaný výrobek v podobě saunového modulu zakoupíme u každého dobrého obchodníka, který nabízí moduly různých velikostí, rozměrů i tvarů. Liší se od sebe snad jen vnitřním vybavením, skladbou materiálu a samozřejmě i cenou. Velkou výhodou takových saunových modulů je fakt, že se veljdou do malých bytů, malých prostor, zkrátka všude tam, kde máme nouzi o místo. Umístit jej lze dokonce i balkon nebo na chodbu panelákového bytu.

Jak funguje finská sauna

Finská sauna je velmi oblíbená zejména proto, že využívá suché teplo s nízkou vlhkostí. Ta je   v rozmezí 10-25% a vysokou teplotou až 110 ° C optimálním poměrem pro využití sauny. Interiér sauny musí být s odolného dřeva, které zvládne nejen vysoké teploty, ale také vlhkost. Dveře jsou také obvykle ze dřeva, ale můžeme si pořídit i dveře skleněné, které musejí rovněž odolat vysokým teplotám. Důležitý je rovněž výběr vhodného vytápění. Velmi oblíbená jsou kamna na dřevo, jsou autentičtější, ale musíme zde počátat s tím, že vyhřívají saunu déle než třeba kamna na elektřinu.