Chcete ušetřit za vytápění? Zkuste tepelná čerpadla

Už vás nebaví stále vyšší účty za spotřebu energií? Chcete snížit náklady na vytápění domu či bytu, ale nevíte jak? Zkuste si přečíst naše tipy, jak ušetřit za energie a vytápění.

V poslední době se otázka úspor za energie stále častěji vyslovuje.  Důvod je zcela zřejmý. Cena energií se za poslední roky stále zvedá. Pro tento rok bude zvýšení o další až 4% a další zvýšení se očekává i v následujícím roce 2014. Jak ale ušetřit?

Možností je několik:

  • Kvalitní izolace – nemá vás byt či dům zateplenou fasádu a kvalitní okna? Díky nekvalitním izolacím vyhazujete z okna své peníze.
  • Změna dodavatele elektřiny a plynu – na internetu můžete najít porovnávače dodavatelů energií. Ušetřit můžete až 5.000 Kč.
  • Tepelná čerpadla – stále populárnější metoda vytápění, kdy při 1kW příkonu dokážete získat až 4 kW tepelné energie.

Díky novějším materiálům a kvalitnějším stavbám potřebujete stále méně energie k vytopení domy či bytu. Díky těmto možnostem se otevřela nová možnost vytápění pomocí tepelných čerpadel. Princip je jednoduchý. Čerpadlo načerpá teplý vzduch z jednoho místa a dopraví ho do místa druhého chladnějšího.

Druhy tepelných čerpadel:

  • Tepelná čerpadla vzduch-voda – nižší pořizovací náklady, snadnější montáž. Princip je založen na odebírání tepla ze vzduchu přes výparník tepelného čerpadla. Soustava dále obsahuje tzn. Hydrobox, který převádí teplo do topné vody.
  • Tepelná čerpadla vzduch-vzduch – systémy vychází z konstrukce klimatizací. V zimě může fungovat naopak tzn. vyhřívat prostory. Hodí se tedy zejména jako přitápění v období jara a podzimu.

Pokud chcete poradit v oblasti vytápění pomocí tepelných čerpadel, zkuste se obrátit na společnost Klima Rapid na webu http://www.klimarapid.cz nebo na zelené lince 800 100 343. V nabídce můžete najít mimo jiné tepelná čerpadla Daikin, ale také tepelná čerpadla Sanyo. Neváhejte a podívejte se na náš online eshop.http://obchod.klimarapid.cz/

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *